Радио Милева

Пред самото финале, Саша Поповиќ одлучи да направи промена во „Ѕвездите на Гранд“

Пред самото финале, Саша Поповиќ одлучи да направи промена во „Ѕвездите на Гранд“
фото: гранд.онлине

Оваа сабота завршува петиот круг на „Ѕвездите на Гранд“, големото финале ќе биде одржено на 20 јуни во Белград.

Оваа година конкуренцијата е голема, а многу кандидати ќе се борат за првото место.

Меѓутоа, Саша Поповиќ сега донесе нова одлука.

„Ова сезона имаме многу кандидати и натпреварувањето е на едно високо ниво, така да жирито и јас одлучивме оваа сезона во финалето да одат 16 кандидати“ изјави Поповиќ на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“.

фото: гранд.онлине

Досега во финалето на музичкото шоу учествуваа топ 12 кандидати.

Оваа сабота завршува петиот круг, па следува четвртфинале, полуфинале и финале.

Останати вести од Радио Милева