Радио Милева

Пред и по фотошоп: Шокантни реални фотографии од светските ѕвезди

Пред и по фотошоп: Шокантни реални фотографии од светските ѕвезди

Многу од јавните личности пред да објават фотографија додаваат одредени ефекти или ја обработуваат во Фотошоп.

Иако често ги гледаме средени со шминка и фрузура, познатите личности изгледаат многу поразлично.

Мадона

Кралицата на поп музиката, Мадона видно има посветол тен, а ги избришала и подоочниците.

Бритни Спирс

Лицето на пејачката е исчистено до перфекција и на обработената фотографија не можат да се видат брчките.

Џенифер Анистон

На обработената фотографија, познатата актерка нема ниту една брчка, а лицето и е нежно, негувано и свежо, додека во реалноста има поразличен изглед.

Анџелина Џоли

По обработката Анџелина Џоли има посветло лице, нема брчкиа нејзните очи изгледаат поотворено.