Радио Милева

Пред еден месец го кажа судбоносното „да“: Вака ужива Лора Турнџиева во бракот (фото)

Пред еден месец го кажа судбоносното „да“: Вака ужива Лора Турнџиева во бракот (фото)

Ќерката на македонската водителка, писателка и музичар Сузана Турунџиева, Лора Туруниџева пред еден месец заплива во брачните води.

Лора и нејзиното тогаш момче Филип ја изненадија јавноста за нивната свршувачка, а набрзо направија и свадба.

Двојката на социјалните мрежи се пофали со цел албум свадбени фотогорафии и ја споделија нивната среќа со јавноста.

фото: Фејсбук

Тазе омажената Лора ужива во бракот, а заедно со нејзиниот сопруг го користат секој момент да го поминат заедно.

Викендов, Лора и Филип беа во посета на Лесновски манастир, од каде објавија неколку фотографии на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by LORA NAUNOV TURUNDZIEVA 🇲🇰/🇷🇺 (@naunov_turundzieva) on

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by LORA NAUNOV TURUNDZIEVA 🇲🇰/🇷🇺 (@naunov_turundzieva) on

Се гледа дека на помладата Турунџиева, односно сега Наунов и годи брачниот живот.