Радио Милева
како да му е сестра, а не мајка

Вистинска дама со стил: Вака изгледа мајката на Саша Ковачевиќ (фото)

Вистинска дама со стил: Вака изгледа мајката на Саша Ковачевиќ (фото)
фото: Дамир Дервишагиќ

Пејачот Саша Ковачевиќ важи за еден од најатрктивните пејачи на српската јавна сцена, а сега покажа дека убавината му е запишана во гените.

Имено, пејачот на својот Инстаграм објави фотографија на која позира со неговата мајка Милена  и ја искористи приликата да го честита „Денот на жената“.

„Драги дами, среќен 8ми март. Бидете ми секогаш насмеани, сакани, убави и заљубени. Посебен бакнеж за најубава и најсакана дама во мојот живот“, напиша Ковачевиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

Неговите следбеници се воодушевени од мајката на Саша, а под објавата оставија позитивни коментари, дека таа изгледа толку многу млада, како да му е постара сестра, а не мајка.

Останати вести од Радио Милева