Радио Милева

Познатиот пејач почина на сцената за време на настап!

Познатиот пејач почина на сцената за време на настап!
фото:liveleak

Хуан Карлос Маскерони, пејачот на Лос дел Фуего, почина вчера за време на концертот кој оваа аргентинска група го имаше во градот Аваљанеда.

Маскерони почнал да се држи за градите, забрзано дишел, а потоа само се срушил.

Итно го пренеле во болница, каде лекарите се обиделе да му го спасат животот, но без успех.

Лос дел Фуего, еден од најпопуларните бендови во Аргентина, својата меѓународна слава ја постигна во текот на 35-годишната кариера.

Останати вести од Радио Милева