Радио Милева
Шесто, па машко

Познатиот музичар во осмата деценија доби шесто дете со 35 години помладата актерка (фото)

Познатиот музичар во осмата деценија доби шесто дете со 35 години помладата актерка (фото)
фото:профимедиа

Познатиот канадски музичар Дејвид Фостер стана татко по шести пат на 71 година.

Неговата сопруга, 35 години помлада избраничка, актерката Кетрин Мекфи (36) го роди своето прво, а шестото дете на Дејвид, здраво момче.

фото:профимедиа

Раѓањето помина добро, и мајката и бебето се чувствуваат одлично. Ова е првиот син на Фостер – тој има пет ќерки од претходните бракови, а најинтригантен е фактот дека неговите четири ќерки се постари од сегашната сопруга! Неговата најмлада ќерка е две години помлада од Кетрин.

Дејвид и Кетрин се венчаа во Лондон во 2019 година, по две години хармонична врска, таа јавно рече дека тој е мажот на нејзиниот живот, и покрај големата разлика во возраста.

Останати вести од Радио Милева