Радио Милева
ново поглавје за кандидатката

Познатиот композитор и текстописец потврди дека подготвува песна за Вања Кнежевиќ: „Вистина е, ми се јави Цеца“

Познатиот композитор и текстописец потврди дека подготвува песна за Вања Кнежевиќ: „Вистина е, ми се јави Цеца“
фото: Никола Томиќ/принтскрин//јтуб/звезде гранда/ртв пинк официал

Вестите за дисквалификуваната Вања Кнежевиќ од „Ѕвездите на Гранд“ се уште се актуелна тема во медиумите.

Имено, како што пишуваат српските портали, Цеца Ражнатовиќ и помага на Вања Кнеживиќ да сними песна.

фото: принтскрин/јутуб

По тој повод, сега се огласи и долгогодишниот соработник на Цеца, композиторот и текстописецот Дамир Хандановиќ и потврди дека подготвува песна за Вања.

„Вистина е, подготвувам песна за Вања Кнежвиќ….Ми се јави Цеца“, љубезно одговорил Дамир.

фото: принтскрин/јутуб

Потсетуваме, Вања беше исфрлена од музичкото шоу бидејќи на социјалните мрежи сподели навредливи содржини за Јелена Карлеуша и „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева