Радио Милева

Познатиот холивудски актер и неговата сопруга ќе бидат кумови на детето на Меган Маркл и принцот Хари

Познатиот холивудски актер и неговата сопруга ќе бидат кумови на детето на Меган Маркл и принцот Хари

Иако кралското бебе пристигнува на пролет следната година, веќе се познати кои ќе бидат кумовите.

Војводата и војвотката од Сасекс го чекаат своето прво дете кое треба да се роди во април следната година. Бидејќи во кралското семејство бебето се крсти после 40 дена, се знаат кумовите на Меган Маркл и принцот Хари.

Имено, познатиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал ќе бидат кумови на првото дете на Маркл и принцот Хари.

Ова информација ја откри роднина на Џорџ Клуни, меѓутоа оваа информација не ја потврди ниту актерот ниту од Кенсингтонската палата.