Радио Милева
Благодарна за слободниот избор

Познатиот актер и дал име на ќерката по јогурт, таа тргна по неговите стапки и има несекојдневна убавина (фото)

Познатиот актер и дал име на ќерката по јогурт, таа тргна по неговите стапки и има несекојдневна убавина (фото)
фото:М.Митровиќ/рас србија

Малкумина знаат дека актерот Бранко Ѓуриќ Ѓура има ќерка која тргна по неговите стапки, а сите зборуваат за нејзината убавина.

Зала Ѓуриќ има 25 години. Приказната за нејзиното име е прилично необична.

– Кога двајцата се за заљубивме, не се ни осмелувавме да сонуваме за заеднички живот, но сепак сонувавме дека ќе имаме едно дете, а потоа имаше еден јогурт на пазарот наречен Зала и рековме дека ќерка ни да се вика така. Имавме капаче скриено некаде во лифтот зад огледалото и секогаш гледавме таму и сонувавме дека еден ден ќе ја имаме Зала – открила мама Тања.
Бранко Ѓуриќ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zala Djuric (@zaladjuric)

Интересите на младата Зала се поврзани со музика и глума, исто како и нејзиниот татко. Сепак, она што ја издвојува од толпата наследници на познати личности е нејзиниот изглед. Фотографиите што ги поставува на социјалните мрежи привлекуваат големо внимание бидејќи Зала има необична убавина.

Има глумено во неколку филмови, а пред шест години ја објави песната „Шеле здај“, која ја компонираше нејзиниот татко. Зала заврши глума во Њујорк и во исто време работеше како бејбиситерка. Таа отсекогаш имала отворена врска со нејзиниот татко и голема поддршка кога станува збор за нејзиниот пат во кариерата.

На прашањето како нејзините родители и помагаат во работата, таа одговара:

– Тато најмногу ми помага со тоа што не сака да се меша, бидејќи сака сама да ја достигнам целта. И за мене, најважниот пат. Тато никогаш не ме донесе на никакви аудиции, што е одлично! Сигурна сум дека ќе ми помогнеше ако го прашав, но јас не го сакам тоа и тоа ме зајакнува – изјави Зала еднаш за Klix.ba и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zala Djuric (@zaladjuric)

– Едвај поминав низ најтешкото средно училиште во Љjубjана, бидејќи не се снаоѓав добро по хемија или други предмети што морав да ги научам напамет. Уметноста не беше ценета. Секој ден му благодарам на универзумот, на мојата храброст и на моите родители кои ме донесоа во Њујорк за да го остварам мојот сон.

Покрај Зала, Бранко Ѓуриќ со сопругата, словенечката актерка Тања Рибиќ, има уште една ќерка Ела, која исто така е актер и синот Филип.

Останати вести од Радио Милева