Радио Милева
расна и страсна...

Познатата светска кошаркарка обожува да се слика гола: Ни „Плејбој“ не и одолеа! (ФОТО)

Познатата светска кошаркарка обожува да се слика гола: Ни „Плејбој“ не и одолеа! (ФОТО)

Прекрасната Италијанка, Валентина Вињали, е една од најпознатите кошаркарки на светот. Таа кога не игра, обожува да позира целосно гола.

Убавицата честопати објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи.

Неколку пати признала дека повеќе заработува како модел отколку како спортистка.

28-годишната членка на клубот “U.S.D. Athena Basket Roma” позирала дури и за “Плејбој”.

Со оглед на фактот што располага со тело на макененка и атрибути кои оставаат без здив, не би нè чудело доколку наскоро таа би престанала да се занимава со кошарка и целосно би се посветила на моделингот.

 

Останати вести од Радио Милева