Радио Милева
еротска нарко журка

Уапсена познатата српска старлета: Тијана Ајфон приведена заради организирање проституција со криминална банда! (ФОТО)

Уапсена познатата српска старлета: Тијана Ајфон приведена заради организирање проституција со криминална банда! (ФОТО)

Жандармеријата и крим полицијата на Република Српска, во соработка со колегите од Србија и Словенија, спроведоа обемна акција во која беа уапсени 35 лица,  а пронајдени се и големи количини наркотици и оружје.
Според „АТВ“, меѓу уапсените е и старлетата Тијана Ајфон, осомничена дека  е исто така и еден од организаторите на овој собир.


Тијана Максимовиќ  попозната како Тијана – Ајфон, како и С.П.  Ј.Д. и  С.Г. биле уапсени вчеравечер кај Бијелина, откако илсо чамец, илегално влегле во Република Српска. Според „Објектив“, таа се обидела да ја премине границата нелегално преку реката Дрина во чамец, со уште три девојки, кои наводно ги однела на забава.


Сите четири се уапсени во Србија откако се поврзауваат со проституција, пренесува АТВ.


Во оваа обемна полициска акција, како што пренесува АТВ, лишени се од слобода припадниците на организирана меѓународна криминална група во која имало лица  од БиХ, како и од Словенија и Србија.

Фото: АТВ/ТВ ИН принтскрин

Останати вести од Радио Милева