Радио Милева
предупредување или реклама?

Познатата српска раперка со разголени гради предупреди дека коронавирусот се’ уште е меѓу нас: Сајси Ем-Си со маска преку ци*ки! (ФОТО)

Познатата српска раперка со разголени гради предупреди дека коронавирусот се’ уште е меѓу нас: Сајси Ем-Си со маска преку ци*ки! (ФОТО)

За името Ивана Рашиќ малкумина слушнале во јавноста, но ако го споменете нејзиниот уметнички прекар  Сајси Ем-Си, веднаш сите погодуваат за кого се  работи.

Познатата српска раперка не ретко знае да ја изненади и шокира јавноста како со своите постапки и однесување, така и со своите разголени фотографииили бизарни видеа.

Овој пат ексцентричната сахјси реши токму на необичен, но провокативан начин – со раголена фотографија да им го сврти вниманието на своите обожаватели и следбеници на социјалните мрежи, предупредувајќи ги дека иако мерките се олабавија, коронавирусот се’ уште не си заминал и е тука, меѓу нас.

Имено, на својот Инстаграм профил сајси објави фотографија на која е облечена во раскопчана јакна под која не носи ништо, па голите гради доминираат во прв план. Сепак, перверзната раперка брадавицата на едната града ја покрила со заштитна медицинска маска, а покрај провокативната фотографија напишала:

„Сајси ве предупредува и понатаму да водите сметка“ – пишува ексцентричната раперка во предупредувањето.

Вистинска грижа за своите приврзаници или само искористена кризната ситуација за сопствена самореклама… знае само Сајси Ем-Си, зошто ставила маска преку голите ци*ки?

 

Останати вести од Радио Милева