Радио Милева

Познатата српска пејачка ја викнале да биде дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, но таа категорично одбила

Познатата српска пејачка ја викнале да биде дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“, но таа категорично одбила
фото:инстаграм/ѕвездите на гранд

Од неодамна започна да се снима новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ сакал да воведе промена во жирито, па и се јавил на пејачката Лепа Лукиќ, но легендата на народната музика го одбила.

-ме повикаа повеќепати да жирирам, но јас имав обврски во Канада, па не можев, но најглупаво ми е да повредам некого, изјавува пејачката за „Свет“.

фото:инстаграм/лепа лукиќ

-Би морала некому да кажам дека не знае да пее, а јас со тоа нема да се занимавам. Уште помалку да зборувам како: „Оди чувај овци и пеј на ливада“, како што им кажуваат. Јас тоа не би го изговорила. Тоа е грдо- го кажа Лепа своето мислење.

Останати вести од Радио Милева