Радио Милева

Познатата српска пејачка хоспитализирана поради белодробно воспаление (фото)

Познатата српска пејачка хоспитализирана поради белодробно воспаление (фото)
фото:pивана костиќ/принтскрин/инстаграм

Пејачката и поранешна членка на групата „Д-р Иги“ Ивана Костиќ долго опстојува на сцената и настапува во клубови низ цела Србија и дијаспората.

Покрај нејзината убавина и глас, пејачката Ивана Костиќ може да се пофали и со состојба на која многу нејзини колеги би им завидувале. Покрај пеењето, Ивана танцува и е сопственик на училиште за танцување.

За жал за многу обожаватели на нејзиниот глас, пејачката се огласи на социјалните мрежи поради лошата здравствена состојба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVANA KOSTIC (@ivanakosticofficial) on

– Мојата борба со здравјето трае неколку дена и вечерва за жал завршив во овој апартман. Јас би претпочитала хотелскиот стан да на море, но се чини, како што стојат работите, малку беше веројатно дека вакво нешто ќе се случи ова лето. Сè уште не сум ги добил резултатите од тестот, но секако дека се сомневам во Ковид-19. Ситуацијата насекаде во болниците е алармантна и не се шегувајте со вториот бран на „Ковид-19“ што нè погоди. Кога ќе се чувствувам подобро, подетално ќе ве известам за сè.

– Ги замолувам сите луѓе кои се во контакт со мене од недела до среда да обрнат внимание на тоа како се чувствуваат и дали чувствуваат какви било проблеми, веднаш да се јават кај лекарите. Носете маски, почитувајте ја растојанието, измијте ги рацете без да се бакнувате. Чувајте се.
П. С. Ова го напишав не затоа што имам потреба да споделам вакви работи на социјалните мрежи, туку така што сите ќе ја разберат сериозноста на ситуацијата – напиша Ивана на својот Инстаграм профил.

Останати вести од Радио Милева