Радио Милева

Познатата пејачката си вградила дијаманти во телото и сега минува низ пекол! (видео)

Познатата пејачката си вградила дијаманти во телото и сега минува низ пекол! (видео)
фото:принтскрин/еспресо.рс

Американската раперка Карди Б неодамна си вгради дијаманти во нејзиното тело, со што „крена голема прашина“.

Овој пирсинг, не е било каков, туку микродермал анкор техника за пирсирање вметнување дијаманти под кожата, најчесто во пределот на јазолот, цервикалниот ‘рбет или коските. Овој метод станува сè попопуларен кај младите, но носи и свои ризици.

 

View this post on Instagram

 

Cardi B otpao dijamant iz tela

A post shared by @ estrada.srbija on

Сепак, пирсингот не се покажа како што очекуваше раперката, затоа што еден дијамант излезе од кожата и скоро испадна, а за тоа и се пожали на своите фанови на Инстаграм.

„Еве како ми изгледа пирсингот овие денови“ –кажа таа.

Останати вести од Радио Милева