Радио Милева

Познатата пејачка Сара Џо е вредна девојка – еве како заработувала на 19 години…

Познатата пејачка Сара Џо е вредна девојка – еве како заработувала на 19 години…
фото:сара џо/инстаграм

Популарната пејачка Сара Јовановиќ или попозната како Сара Џо, денес заработува од музика како и од социјалните мрежи, но се впушти и во водителските води.

Сепак, првите пари што ги заработила во животот немаат никаква врска со ништо од споменатите работи.

 

View this post on Instagram

 

Hey Siri, play Corny by Rema 🔁

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial) on

„На прва година на факултет, започнав да преведувам текстови и разни документи од италијански на српски јазик“, откри Сара, која совршено го совлада овој јазик за време на нејзиниот долг живот во Рим.

 

View this post on Instagram

 

🐍🐍🐍 #KažiMi

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial) on

“Имав 19 години, а потоа го заработив мојот прв хонорар во животот. Искрено, не се сеќавам точно за колкава сума или за што ја потрошив. Работата, како и секоја друга, покрај убавите работи, носи со себе одредени недостатоци. „Што се однесува до мене, јас сум фокусирана само на позитивното, па затоа не е многу тешко да бидам под центарот на вниманието“, рече пејачката.

Останати вести од Радио Милева