Радио Милева

Познатата пејачка не ја крие среќата: На 44 години го доби првото дете преку вештачко оплодување од донор на сперма

Познатата пејачка не ја крие среќата: На 44 години го доби првото дете преку вештачко оплодување од  донор на сперма
фото:инстаграм

Светски познатата пејачка Натали Имбруглија, која популарноста ја стекна со хитот „Torn“, на својот Инстаграм профил објави дека добила син.

-Добредојде Макс Валентин Имбруглија, напиша Натали за фотографијата на која синот ја држи за прст.

Имено, Натали во јули годинава објави дека е бремена, при што откри дека забременила преку вештачко оплодување.

Таа има 44 години и ова е најзиното прво дете.

фото:инстаграм

-Не голтнав лубеница. Го чекам првото дете кое ќе дојде на есен. Сите кои ме знаете, познато ви е дека тоа беше мојата голема желба и среќна сум што добив можност да забременат со помош на вештачко оплодување и донор на сперма. Ништо повеќе околу таа тема нема да кажам јавно, напиша тогаш пејачката.

Останати вести од Радио Милева