Радио Милева

Познатата пејачка го роди петтото дете и тоа повторно машко (фото)

Познатата пејачка го роди петтото дете и тоа повторно машко (фото)
Foto: YouTube/Screenshot/SophieEllisBextor

Пејачката Софи Елис-Бекстор се породи во понеделникот и го донесе петтото  момче на свет.

“Тука е, и е апсолутно совршен!” Мики Џонс е роден денес, му посакуваме добредојде  во нашето изопачено семејство “, пишува пејачката на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sophie Ellis-Bextor (@sophieellisbextor) on

Софи (39) е во брак веќе 14 години со басистот Ричард Џонс, а веќе ги имаат синовите Сони, Кит, Реј и Џеси.


Софи Елис Бекстор во 2000 година се прослави со  песната “Groovejet”  со DJ Spiller. Таа издаде шест соло албуми, а седмиот  “The song diaries”  го  најави за оваа година. Тоа е албум со оркестарски изданија на нејзините најголеми хитови.