Радио Милева
Модно промашување

Познатата манекенка прошета во комбинација која изгледа неуредно и натрупано (фото)

Познатата манекенка прошета во комбинација која изгледа неуредно и натрупано (фото)
фото:бела хадид/инстаграм

Манекенката Бела Хадид со години ги освојува модните писти, а нејзината специфична убавина ги воодушеви еминентните модни кератори.

Обично имаме можност да ја видиме скоцкана од глава до пети, што ги остава мажите без зборови.

фото:профимедиа

Сепак, ова може да се види само на фотографии и настани во градот, а во секојдневниот живот, папараците често ја фаќаат во спортско издание.

Овој пат, на публиката не ѝ се допадна нејзиниот момчешки стил, кој изгледаше многу неуредно и натрупано.

фото:профимедиа

Но, таа најмногу приговори доби на сметка на залижаната коса, која изгледаше несредено и со бледо лице, бидејќи според мислењето на публиката, тоа не е соодветно за „моден инфлуенсер“.

Останати вести од Радио Милева