Радио Милева

Познатата манекенка објави фотографија од гинеколошки преглед и испрати моќна порака (фото)

Познатата манекенка објави фотографија од гинеколошки преглед и испрати моќна порака (фото)
фото: шутерсток

Поранешната манекенка Криси Тајген неодамна ги отстрани силиконите од градите, а сега се фотографираше додека беше на гинеколошоки преглед и упати моќна порака на сите жени.

Имено, Кристи објави фотографија од ординацијата сакајаќи да ги потсети жените за редовните гинколошки прегледи.

„Не заборавајте редовно да правите ПАП тест и преглед на градите, иако на светот му се ближи крајот“ , пишува манекенката.

фото: Инстаграм

На објавата таа позира прекриена со хартиен пешкир, а на лицето има маска која е обавезна при излегувањето од домот во Калифорнија.

Останати вести од Радио Милева