Радио Милева

Познатата македонска водителка и пејачка покажа дека и во шестата деценија е секси во бикини (фото)

Познатата македонска водителка и пејачка покажа дека и во шестата деценија е секси во бикини (фото)

Не секоја од познатите дами во земјава во летната сезона преферира да го покаже своето тело во костим за капење, особено не оние повозрасните.

Но случајот кај ТВ водителката и пејачка Јулија Мациевска е сосема поинаков.

Иако е во шестата животна деценија, таа гордо ја покажува својата става за која во текот на целата година вежба во теретана.

Ретко кој би и ги дал годините, а сега кога објави фотографии во бикини, само потврди дека возраста нема никаква врска со духот кој го носиме во себе.

Јулија летува во Хрватска, а покрај многуте фотографии кои ги објавува деновиве, се најдоа и такви каде позира во колоритни бикини.

Медиумите многупати знаат да и поласкаат за изгледот и енергијата, а како што е ред Јулија и ова лето „почести“ со својата позитивна енергија и женственост.

фото:фејсбук/инстаграм/јулијамациевска