Радио Милева
Хормоните им дивеат

Познатата двојка има богат сексуален живот и по 40 години брак: Актерката и водителот дневно по трипати водат љубов

Познатата двојка има богат сексуален живот и по 40 години брак: Актерката и водителот дневно по трипати водат љубов
фото:принтскрин/инстаграм

Актерката Сузан Сомерс (74) откри дека таа и нејзиниот сопруг Ален Хамел (84), со кого е во брак од 1977 година, воделе љубов трипати на ден.

– Во оваа фаза од животот, повеќето луѓе мислат дека е премногу. Колку е часот, напладне? Денес веќе имав секс трипати – рече Сузан.

Американската актерка (74) и канадскиот продуцент и телевизиски водител Алан Хамел (84) се во брак од 1977 година и се чини дека нивната страст не изгубила никаков интензитет. Ѕвездата на хумористичната серија неодамна се пофали со својот богат сексуален живот.

фото:профимедиа

– Нашите хормони дивеат, имаме односи многу често! Многу луѓе мислат дека луѓето на наша возраст веќе не се на тоа, но ние сме многу активни! Можеби ова е премногу информација за вас, но еве, сега е само напладне, а ние имавме секс трипати! Алан е незаситен – се буди во 4.30 часот и е подготвен да „дивее“! „Знам како да го прашам на шега:„ Па, не може да изгрее барем сонцето “, рече Сузан.

Уште во 2019 година, актерката откри како нејзиниот сопруг зема инјекции на меланокортин-базиран пептид ПТ-141 за да го зголеми либидото.

“Тоа е стимуланс кој делува на вашиот мозок, инекции можат да користат и жени и мажи, одлично! Мажите и порано имале вијагра, но ова сè уште не е вистинскиот лек, затоа го сакам”, рече Сомерс.

фото:профимедиа

Ова е втор брак на актерката – таа се омажи за Брус Сомерс во 1965 година, кога имала 19 години и со него го доби синот Брус Jуниор. Двојката се разведе во 1968 година. Алан имаше и 19 години кога првпат се ожени со Мерилин со која ги има синот Стивен и ќерката Лесли.

“На почетокот ни беше тешко. Многу се расправавме во првите десет години, моравме да ги обединиме нашите две семејства, и воопшто не е лесно. Ниту едно дете не сака нов родител, ни требаше многу трпеливост, но успеавме “, рече таа, а Алан додаде:

фото:профимедиа

“Ние сме заедно 24 часа на ден, и во овие 40 години никогаш не сме биле разделени. Сакам уште 40 години со неа!”.

Останати вести од Радио Милева