Радио Милева
По 25 години брак

Познатата актерска двојка додека гостуваше во емисија дозна дека се во сродство (фото)

Познатата актерска двојка додека гостуваше во емисија дозна дека се во сродство (фото)
фото:инсатграм/принтскрин

Актерската двојка Кевин Бејкон и Кира Сеџвик се во брак 32 години, а нивната љубов не ја вознеми фактот што дознаа дека се братучеди.

Имено, по 25 години брак, тие откриле дека се далечни роднини, а до тоа откритие дошле случајно кога биле гости во емисијата „Finding Your Roots“, која се занимава со проучување на семејното стебло на познати личности.

Водителот на шоуто, Хенри Гејт Луис, покажа ДНК докази кои илустрираат дека Кира Сеџвик и седумгодини постариот Кевин Бејкон се братучеди во деветта генерација.

 

View this post on Instagram

 

My chauffeur taking me to work! #femalefilmmakerfriday @graceandfrankie.x !! EXCITED!

A post shared by Kyra (@kikkosedg) on

Двајцата се венчаа во 1988 година и имаат свои деца и важат за еден од најстабилните холивудски парови.

– Таа е љубовта на мојот живот, го знаев тоа веднаш. Но, кога дојде во мојот живот, мојата кариера беше на дното. Сепак, љубовта се случи и нашите деца почнаа да се раѓаат, а конечно почнаа да следат и понуди за филмови – вака еднаш го опиша Кевин Киру, кога ја запозна сопругата за време на снимањето на филмот „Lemon Sky “.

Останати вести од Радио Милева