Радио Милева
го шокираше светот

Познатата актерката ја закла мајка си!

Познатата актерката ја закла мајка си!

Светски познатата актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата установила дека со нож ја избодела нејзината мајка.

Инцидентот се случил на 20 декември во Канзас Сити. Фицџералд е обвинета за убиство од втор степен, а наскоро треба да излезе да одговара пред судот. Погребот на мајка ѝ е закажан за 3 јануари.

Блиските ја опишуваат Моли како мила личност, која секогаш им помагала на сите и не им е јасно што ѝ се случило, за така ѕверски да ја убие својата мајка. Поводот и мотивот за убиството и натаму се непознати и остануваат мистерија.

Фицџералд стекна слава со улогата во „Captain America: The First Avenger“, а претходно глумеше во „Absurd Illusions“. Во 2018 година се појави во филмот „Trouble Is My Business“. Исто така, има работено на повеќе филмски проекти како продуцент, сценарист и режисер.

Останати вести од Радио Милева