Радио Милева

Познатата актерка од филмовите за возрасни пронајдена мртва во својот дом!

Познатата актерка од филмовите за возрасни пронајдена мртва во својот дом!
фото:принтксрин

Џесика Џејмс(40) е со мешано етничко потекло, нејзината мајка е со чешко и француско потекло, а нејзиниот татко е од племето Семинол, домородно американско. Родена е во Енкориџ, најголемиот град во американската држава Алјаска. Кога имала 10 години, таа се преселила со својот татко во Аризона.

Откако завршила средно училиште, работела како наставничка во основно училиште неколку години. Бидејќи не беше задоволна од својата заработка, таа започна да работи како стриптизета во ноќните клубови.

фото:профимедиа

Дебито како актерка го направи во порно индустријата летото 2002 година, кога имаше 23 години. Две години подоцна, таа ја освои титулата Хаслер девојка на годината. Тогаш сопственикот Лери Флинт ја повика да го претставува Хаслер и потпиша договор со оваа компанија.

Пред неколку дена Џесика е пронајдена мртва во нејзиниот дом. Сè уште не е јасно и не е познато што се случило и кога е причината за смртта.

Останати вести од Радио Милева