Радио Милева

Пожешка и од песокот во Африка: Сопругата на Огњен Амиџиќ се соблече во бикини и го покажа своето згодно тело (фото)

Пожешка и од песокот во Африка: Сопругата на Огњен Амиџиќ се соблече во бикини и го покажа своето згодно тело (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Даниела Димитровска и Огњен Амиџиќ престојуваат во еден од најлуксузните хотели во Хургада, кој беше отворен пред само еден месец, пишува ало.рс

Сопругата на Огњен, Даниела се соблече во бикини и го покажа своето заносно тело.

Имено, на својот Инстаграм, таа објави фотографија на која позира во црно бикини и ја покажа својата совршена линија.


Припадничките на понежниот пол ја опсипаа со позитивни коментари.

Инаку, Даниела неодамна откри дека никогаш не држела диети и дека се труди во текот на денот да има повеќе оброци.

– Се обидувам да јадам што е можно поздраво, а тоа подразбира и број на оброци и нивниот квалитет. Секако, понекогаш поради обврски, не успевам да го спроведам планот до крај, па затоа не бирам што ќе јадам. Имам четири до пет оброци на ден, со закуски. Морам да нагласам дека сум хедонист и дека никогаш не сум држела диета, но во мојот случај тајната е во тоа што јадам скоро сè, само во мали количини.

Останати вести од Радио Милева