Радио Милева

Повторно славење кај Живојиновиќ: Свекрвата на Пријовиќ сподели радосни вести

Повторно славење кај Живојиновиќ: Свекрвата на Пријовиќ сподели радосни вести
фото: дамир дервишагиќ

Александра Пријовиќ се породи на 6 март и на свет го донесе синот Александар кој донесе радост во домот на семејството Живојиновиќ.

Имено, бидејќи Прија има две свекрви,односно мајката на Филип, Зорица на својот Инстаграм сподели радосни вести  дека нејзиниот внук наполнил 3 месеци.

фото: принтскрин/инстаграм

„Денес наполнивме три месеци, 3 месеци полни со љубов, среќа, радост, Александар“ мапиша Накиќ на социјалните мрежи.

Нема сомнеж дека Александар стана омилен член на семејството.

За потсетување, Пријовиќ неодамна ја издаде својата нова песна со која го најави својот нов албум и враќање на музичката сцена.

 

 

Останати вести од Радио Милева