Радио Милева

Повторно прослава во кралското семејство: На свет дојде уште едно бебе

Повторно прослава во кралското семејство: На свет дојде уште едно бебе

Само два месеци откако принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го добија своето трето дете, принцот Луис, припадниците на кралското семејство имаат уште еден повод за славење.

Овој пат, семејството го проширија внуката на кралицата Елизабета II, братучетката на принцовите Хари и Вилијам.

FOTO: AP / CHRIS JACKSON

Своето второ дете Зара го доби со сопругот Мајк, а според пишувањето на медиумите таа родила девојче.

FOTO: AP / CHRIS JACKSON

Гордиот татко објасни дека името на бебето засега се тржи во тајност.