Радио Милева

Повторно има висока температура: Славица Чуктераш заврши во болница (фото)

Повторно има висока температура: Славица Чуктераш заврши во болница (фото)
фото: Инстаграм

Пејачката Славица Чуктераш неодамна се излече од корона, а сега повторно има здравствени проблеми.

Славица повторно има висока температура и се чувствува малаксано, а како што пишува ало.рс станува збор за „гнојна ангина“.

Таа на својот „Инстаграм“ се огласи од болница.

„Во Нови Сад има надеж, прекрасни личности кои итно ме хоспитализираа и чекам да добијам соба“, напиша пејачката.

фото: Инстаграм

Потоа пејачката се огласи од собата и се заблагодари на медицинскиот персонал кој веднаш ја згрижил.

„Благодарам многу на прекрасните вработени кои ме хоспитализираа. Ви благодарам и нас што прашувате за моето здравје“, пишува покрај фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

Останати вести од Радио Милева