Радио Милева

Повторно бремена: Миранда Кер со 7 години помладиот милијардер го чека второто дете (фото)

Повторно бремена: Миранда Кер со 7 години помладиот милијардер го чека второто дете (фото)
фото:инстаграм/мирандакер

Само неколку часа откако откри дека е бремена по третпат, Миранда Кер (35) се појави во германија на доделувањето Gruner &Jahr Spa Awards  во должа розова тоалета и го покажа трудничкиот стомак.

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ ќе има второ дете со Еван Спиегел, основачот на Снепчет. Двојката минатата година го доби синот Харт, а Миранда од бракот со Орландо Блум веќе го има осумгодишниот син Флин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Веста за приновата во славното семејство ја потврди и лицето за односи со јавност на Миранда, а сите со нетрпение го очекуваат доаѓањето на новото бебе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Миранда и Еван се венчааа во 2017 година, по три години врска.

Останати вести од Радио Милева