Радио Милева
повеќе од пријателство

Повеќе од менторка и ученичка: Српските медиуми тврдат дека Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ се во тајна врска?

Повеќе од менторка и ученичка: Српските медиуми тврдат дека Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ се во тајна врска?
фото: инстаграм

Српските медиуми пишуваат дека Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ се во тајна врска.

Се поголеми се гласините дека постои тајна врска меѓу Марија и Џејла. Победничката во „Ѕвездите на Гранд“ кога и да е во Белград е сместена во домот на Шерифовиќ. Иако двете велат дека ги врзува силно пријателство, српските медиуми пишуваат дека има нешто повеќе меѓу нив, а за тоа постојат и одредени докази.

Така во видеото која Марија го снимаше во својот дом по хуманитарниот концерт на кој гостуваше и Џејла се гледаат нејзините чизми кои ги носеше на доделувањето на дипломи на нејзината сестра во Мостар.

Како што пишува курир.рс, таа на концертот пристигнала од Горажда, но се виделе и претходно кога Марија во Мостар го испратила својот возач да ја донесе Џејла во Белград.

Исто така, менторката и ученичката беа на зимување во декември 2020 година. Вниманието го привлече „Инстаграм сторито“ од хотелската соба, а на кое се гледа две пижами. Џејла дури објави и заедничка фотографија на која ја носи пижамата, но брзо ја избриша. Нејзините фанови ја зачуваа фотографијата, а Марија веднаш реагираше. Таа истакна дека ја тера Џејла на скијање и затоа навратила во нејзиниот апартман.

фото: инстаграм

фото: инстаграм

фото: инстаграм

Во 2019 година, заедно биле во Марбељ, а Шерифовиќ додека траело натпреварувањето и донела торта на Џејла и честитала роденден пред сите.

Се зборува дека Рамовиќ запишала економски факултет во Барселона за да може повеќе да се гледаат, без страв дека некој може да ги фотографира.

Марија и Џејла заедно ја дочекале Новата година. Тие биле кај мајката на Марија, Верица Шерифовиќ во Крагујевац. Неодамна, двете пејачки биле видено како заедно се шетаат по трговски центар и купувале намирници за дома.

Ни Шерифовиќ, ниту Маија не се огласија по овие пишувања.

Останати вести од Радио Милева