Радио Милева

Постарата ќерка на Џеј јавноста ја запозна по скандалот со сопругот Адил, а еве ја помалата која повлекла на татка си (фото)

Постарата ќерка на Џеј јавноста ја запозна по скандалот со сопругот Адил, а еве ја помалата која повлекла на татка си (фото)
фото:џеј рамадановски/инстаграм

Пејачот Џеј Рамадановски од бракот со неговата поранешна сопруга Нада има две ќерки Ана и Марија.
Постарата Ана се омажи за пејачот Адил Максутовиќ, а претходно таа беше во центарот на скандал.

Во декември 2013 година, Ана го пријави сопругот Адил Максутовиќ и го обвинила дека ја тепал по расправија, па дури и ја удирал во стомакот.

Ана роди момче само два месеци пред инцидентот, по комплицираната бременост што ја принуди да мирува. Максутовиќ негираше дека јанападнал, случајот заврши на суд, а парот подоцна се смири.

По овој инцидент, пошироката јавност се запозна со постарата ќерка на Џеј, додека за помладата Марија се знае многу малку, што може да се промени во иднина.

 

View this post on Instagram

 

???

A post shared by MARIJA RAMADANOVSKI?‍♀️ (@marija_ramadanovski) on

Имено, Марија го наследила својот талент од нејзиниот татко, па оние што ја слушнале велат дека пее одлично.

Еве ја наследничката на Џеј:

 

View this post on Instagram

 

#tb2017❤️ ??? #radasam #idunavlaze #pink @dzej_ramadanovski

A post shared by MARIJA RAMADANOVSKI?‍♀️ (@marija_ramadanovski) on

Останати вести од Радио Милева