Радио Милева
за последен пат пред камерите...

Последната ТВ емисија на Џеј, две недели пред да почине, во која призна што најмногу му недостасувало во животот (ВИДЕО)

Последната ТВ емисија на Џеј, две недели пред да почине, во која призна што најмногу му недостасувало во животот (ВИДЕО)

Покојниот Џеј Рамадановски само пред две недели беше за последен пат гостин во култната  ТВ емисија „Балканска улица“, едно од најпознатите телевизиски ток шоуа со авторката и ТВ водителка Весна Дедиќ која се емитува цели 20 години.  Токму неа отворено и призна и откри каде и што најмногу промашил во животот, а што најмногу ми фалело, а што никогаш не му беше доволно.

„Љубов… Отсекогаш ми недостасуваше тоа. Како што велат старите: „Кога ти е сè  совршено во животот и сè оди како што треба, земи камче и стави го во чевелот за да те боцка. Секому му недостасува љубов… Сега зависи дали е мајчинска, татковска, од децата или од девојката/ момчето …“ – рече Џеј, а на прашањето кого најмногу сакал, одговори: „Најмногу ги сакав своите деца, сопругата, моите пријатели…“ – рече неодамна сега починатата фолк легенда во своето последно ТВ интервју во емисијата „Улица Балканска“.

Останати вести од Радио Милева