Радио Милева

Посакуваш да останеш во тој момент: Она што на Живкица Каленикова и семејството им се случи на Скијатос ќе го паметат засекогаш! (видео)

Посакуваш да останеш во тој момент: Она што на Живкица Каленикова и семејството им се случи на Скијатос ќе го паметат засекогаш! (видео)
фото:инстаграм/живкица каленикова

Познатата телевизиска водителка Живкица Каленикова заедно со семејството летува на популарниот грчки остров Скијатос.

Жиле не пропушти да ја сподели убавината на плажата Лаларија каде се доаѓа само по воден пат.

фото:инсатграм/живкица каленикова

Интимната семејна атмосфера додека се забавуваат во кристално сината вода, Жиле ја објави на својот Инстаграм профил, но една снимка посебно воодушеви.

фото:инсатграм/живкица каленикова

Имено, она што им се случи сигурно била најголема радост за децата, Даријан, Марко и Ана, а не се сомневаме дека возбудата била иста и кај мама и тато Зоран.

Додека пловеа, околу нивниот глисер пливаа четири делфини кои го испуштаа најубавиот звук на светот.

Ова ќе беше штета да не го доловеа со камера, а снимката предизвика доста коментари кај следбениците и пријателите кои посакаа да бидат на нивно место.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zivkica Kalenikova (@zivce) on

Останати вести од Радио Милева