Радио Милева

Порасна синот на Вики Миљковиќ: Гордата мајка по повод роденденот на наследникот сподели досега невидени фотографии (видео)

Порасна синот на Вики Миљковиќ: Гордата мајка по повод роденденот на наследникот сподели досега невидени фотографии (видео)
фото:виким миљковиќ/инстаграм

Пејачката Вики Миjковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ го прославија 13-от роденден на нивниот син Андреј.

Пејачката и член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, на многу емотивен начин му го честиташе роденденот на синот, со видео во кое ги следи моментите низ фотографии од неговото раѓање до денес.

– Ти си нашата душа, животот sвезда водилка. Те сакаме најмногу, најмногу, најмногу – напиша Вики во роденденската честитка за синот, а притоа покажа и досега невидени фотографии од Андреј.

Останати вести од Радио Милева