Радио Милева

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ фатен во јавност со новата девојка (фото + видео)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ фатен во јавност со новата девојка (фото + видео)
фото: принтскрин

По разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, пејачката беше снимена со нејзиниот партнер со кого и раскина, а сега  е фатен и Мустафа со новата девојка.

Имено, Мустафа е фатен како шета низ градот со една русокоса девојка.

фото: принтскрин

Меѓутоа, пејачката не е потресна поради тоа, како што вели таа е фокусирана на нејзините синови.

„Мустафа и јас сме пријатели, повеќе не ми е сопруг, па така не ме погодува со кого ќе биде фотографиран“ изјави Јаховиќ за турските медиуми.

Еве како изгледа новата девојка на Мустафа.

Останати вести од Радио Милева