Радио Милева

Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Каричиќ, во врска со нашата позната манекенка (видео)

Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Каричиќ, во врска со нашата позната манекенка (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/бекстејџ

Веќе извесен период низ скопската чаршија кружат мауебти дека еден од најдобрите ракометари, воедно и поранешен ракометер на Вардар, Игор Карачиќ е во врска со струмичкиот модел Душица Андоновска, открива естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“.

Наводно парот е заедно околу една година, а пред да ја официјализираат врската биде пријатели.

фото:принтксрин/јутјуб/бекстејџ

Исто така се шпекулира дека откако Карачиќ ја промени адресата на живеење и потпиша со полскиот шампион Киелце, Душица дала отказ од своето работно место од Скопје, ги спакувала куферите и се преселила да живее кај него.

фото:душица андоновска/фејсбук

Убавата манекена редовно го бодри Карачиќ од трибини, а блиска била и со неговото семејство, односно неговите браќа. Се шпекулира и дека парот наскоро ке го изговори и судбоносното да…

Повеќе информации за нивната љубов, погледнете во прилогот на „Бекстејџ“.

Останати вести од Радио Милева