Радио Милева

Поранешната водителка на „Бекстејџ“ стана мајка – еве кое необично име го одбра за ќерката

Поранешната водителка на „Бекстејџ“ стана мајка – еве кое необично име го одбра за ќерката
фото: Притнскрин/инстаграм/мартинамихајловска

Некогашната водителка на естрадниот магазин „Бекстејџ“, манекенката Мартина Михајловска се реалзираше во една од најубавите улоги – стана мајка.

Имено, Мартина вчера на свет донесе ќерка за која го одбра името Алана.

Радосните вести за приновата ги сподели нејзиниот сопруг Виктор Илоски, кој на „Инстаграм стори“ напиша:

„Љубовта на мојот живот се роди денеска Алана.Се што сум и се што имаме е твое!Да си ми жива и здрава, благословена од Бога, а за се друго тука е тато…Благословен и најсреќен ден во мојот живот. Мартина и мојата мала принцеза. Ве сакам двете бесконечно“ .

фото: Принтскрин/инстаграм

Инаку, Михајловска својот приватен живот не го експонира во јавност, па на социјалите мрежи многу ретко може да се видат нејзините приватни фотографии.

За потсетување, Мартина и охридскиот бизнисмен Виктор Илоски запливаа во брачните во октомври претходната година.

Честитки до тазе родителите.

Останати вести од Радио Милева