Радио Милева

Поранешната водителка на „Бекстејџ“ се соблече во бикини и покажа како изгледа неколку месеци по породувањето

Поранешната водителка на „Бекстејџ“ се соблече во бикини и покажа како изгледа неколку месеци по породувањето
фото: Принтскрин/инстаграм

Некогашната водителка на естрадниот магазин „Бекстејџ“, манекенката Мартина Михајловска во април се реалзираше во една од најубавите улоги – стана мајка.

Имено, Мартина пред пет месеци на свет донесе ќерка за која го одбра името Алана.

Радосните вести за приновата ги сподели нејзиниот сопруг Виктор Илоски, кој на „Инстаграм стори“ напиша:

„Љубовта на мојот живот се роди денеска Алана.Се што сум и се што имаме е твое!Да си ми жива и здрава, благословена од Бога, а за се друго тука е тато…Благословен и најсреќен ден во мојот живот. Мартина и мојата мала принцеза. Ве сакам двете бесконечно“ .

Мартина досега не објави целосна фотографија од нејзината ќерка, односно само еднаш објави фотографии од нејзините мали нозе.

Меѓутоа, Мартина на својот Инстаграм сподели фотографија во бикини покажа како изгледа неколку месеци  по породувањето.

фото: Принтскрин/инстаграм

Од проложеното може да се забележи дека Михајловска изгледа одлично, а бикинито одлично и прилега на нејзиното тело.

фото: Принтскрин/инстаграм

За потсетување, Мартина и охридскиот бизнисмен Виктор Илоски запливаа во брачните во октомври претходната година.