Радио Милева

Поранешната пријателка на Ким Кардашијан откри детали од бракот на старлетата и Канје Вест

Поранешната пријателка на Ким Кардашијан откри детали од бракот на старлетата и Канје Вест
фото: интаграм/ларисапипен

Сопругата на легендарниот кошаркар Скоти Пипен (55), Ларса Пипен (46) е поранешна најдобара пријателка на најпознатата ријалити ѕвезда на светот, Ким Кардашијан (40), а сега откри и некои тајни од бракот.

Имено, Ларса откри дека раперот Канје Вест (43) и го исперел мозокот на сопругата Ким и ја убедувал да не се дружи повеќе со неа.

Како што објасни таа, тој го сторил истото со остатокот од семејството, а таа додаде дека не сторила ништо што може да ја влоши нејзината врска со Ким, но дека Канје ја свртел сопругата против неа.

фото: интаграм/ларисапипен

– Канје буквално го изми мозокот на целото семејство за да помислат сите … Не знам ни што. Има толку многу приказни за тоа дека сум ова и тоа, но мислам дека тој едноставно не веруваше на некој што беше покрај Ким – започна таа.

Канје честопати и се јавувал рано наутро, бидејќи тие беа стари пријатели, па сакал да жали за неа.

– Го слушав. Му реков дека го сакам, дека е најдобар, дека работите ќе се подобрат. Јас бев личноста на која и се јавуваше кога не беше среќен за X, Y, Z нешто. И што се случи? Можеби се се случи затоа што го блокирав, не можев повеќе да разговарам со него. Не можев, бев истоштена. Јас го блокирав. Очигледно тоа го вознемирило. Тогаш започнаа приказните дека сум бил ваков и таков“, започнува Ларса.

Останати вести од Радио Милева