Радио Милева
Непријатни сеќавања

Поранешната девојка на принцот Хари откри детали од нивната врска во период кога никој не очекуваше

Поранешната девојка на принцот Хари откри детали од нивната врска во период кога никој не очекуваше
фото:EPA/IAN Jones

Челси Дејви, поранешната девојка на принцот Хари, опиша како се чувствувала во текот на седумте години од нивната врска.

Таа не можеше да се справи со медиумското изложување и папараците на секој чекор, пишуваат медиумите.

– Да, беше тешко. Беше премногу, застрашувачко и непријатно. Го доживеав ова многу тешко кога ситуацијата беше лоша. Не можев да се справам со тоа. Бев млада, сакав да бидам и обично дете, за мене беше ужасно – рече таа.

Нивната врска интензивно ја покриваа сите светски медиуми. Таблоидите постојано ја прашуваа за нејзината врска со Хари, па дури и ја следеа и на ноќни излегувања.

фото:AP/Chris Rodbum

Фотографиите на кои таа го напушта клубот со своите пријатели завршија во весник, што претставуваше огромен стрес за неа.

– Сакам да уживам во животот, но и да постигнам нешто затоа што сум многу амбициозна. Да се збогувам, бидејќи тие не знаеја колку навистина работам затоа што не зборував за тоа гласно. Како и да е, вие излегувате еднаш и тие ве фотографираат, но не ве фотографираат кога одите на работа секое утро, па излегува дека само се забавувате – изјави Челси.

Двојката раскина во 2011 година кога Челси одлучи дека таквиот живот не е за неа, но тие останаа пријатели по крајот на врската. Таа исто така беше на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл.

Останати вести од Радио Милева