Радио Милева

Поради желбата за поголем задник Дара добила сепса, па за малку ќе платела со живот!

Поради желбата за поголем задник Дара добила сепса, па за малку ќе платела со живот!

Кон почетокот на годинава, пејачката Дара Бубамара прехивеала вистинска траума, пишува српски Свет.рс.

Поради тоа што вградила силикони во задникот дошло до компликација, па била итно хоспитализирана поради труење на крвта.

-Кон средината на јануари Дара беше оперирана со цел да добие поголем задник. Меѓутоа настана компликација. Неколку дена се беше во ред, но подоцна почнаа проблемите поради кои таа мораше да подлегне на нова операција за да ги извади силиконите. Подоцна беа пратени на испитување за тоа дали материјлот од кој се изработени е квалитетен. Сепак, Дара ова никогаш нема да го признае, а истото го потврдува фотографијата од болница каде лежеше две недели и примаше антибиотска терапија, вели извор добро упатен во ситуацијата за Блиц.рс.

Инаку, Дара го подготвува својот прв концерт во Белград, па не многу се интересира за останатите написи кои кружат за неа.