Радио Милева
тоа не им ја расипа среќата

Поради свадбата на Брена и Боба беше прекинат „Дневник“, а еве каков пех им се случил пред самата церемонија

Поради свадбата на Брена и Боба беше прекинат „Дневник“, а еве каков пех им се случил пред самата церемонија
фото: Принтскрин/јутуб

Пејачката Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчаа пред 29 години, а пред неколку дена ја прославија годишнина од бракот.

На нивната венчавка имаше околу 600 гости, а оваа прослава многумина ја нарекоа и „венчавка на деценијата“ поради што во тоа време бил прекинат „Дневникот“.

Кум на Брена на венчавката беше менаџерот Рака Ѓокиќ, додека Боба за кум го избра тенисерскиот експерт Јан Циријак.

Младенците беа пресреќни и гласно и јасно го кажаа „судбоносно да“.

фото: Принтскрин/јутуб

После бракот, невестата фрли бидермаер, кој отиде во рацете на нејзината пријателка и помлада колешка – Драгана Мирковиќ, додека гостите ги забавуваше Ванеса Сокчиќ.

Во тоа време беше прекинат и „Дневникот“, а младениците можеа да се вклучат во живо.

Свадбата на Брена и Боба чинеше 50 000 тогашни германски марки.

фото: Принтскрин/јутуб

Меѓутоа, пред самата церемонија се случи и еден мал пех.

Имено, во салата каде што требаше да биде свадбата пукнале водоводните цевки само неколку часа пред венчавката, па целата сценографија ја префрлиле во друга сала.

Ова беше гала свадба. Подготвени се околу 650 видови јадења. Се послужија голем број коктели, а дури 22 свињи биле на колање, а младинската торта имала пет ката.

Брена и Боба неодамна прославија 29 години од брак, а заедно ги имаат децата Стефан и Виктор.

Останати вести од Радио Милева