Радио Милева

Поради кралските правила Меган Маркл нема да ја види мајка си на овој важен ден

Поради кралските правила Меган Маркл нема да ја види мајка си на овој важен ден

Според кралскиот протокол, Меган Маркл и принцот Хари нема заедно да го поминат Божиќното утро. Меѓутоа, тоа не е единствено правило кое Меган треба да го испочитува.

Според правилата, за време на празниците на кралсиот имот не смеат да престојуваат членовите на семејството, меѓутоа се шпекулира дека Меган Маркл ќе биде исклучок, па ќе и биде дозволно Божиќ да го помине со својата мајка.

Меѓутоа, тоа не е вистина.

„Како што ми е познато, таа нема да биде со семејството.Иако се зборуваше како можна опција, тоа не е потврдено.Според процедурата роднините и семејството во вакви ситуации не смеат да бидат на кралскиот имот“ изјави за британските медиуми една од вработените на кралското семејство.

Исто така и семејството на Кејт Мидлтон никогаш не било присутна на кралскиот имот.

Останати вести од Радио Милева