Радио Милева

Популарниот Бали Бег толку се запушти што го нарекоа прачовек! (фото)

Популарниот Бали Бег толку се запушти што го нарекоа прачовек! (фото)
фото:инсатграм

Граѓаните на Истанбул гласаа на повторените избори за избор на градоначалник.

Своето право на глас го искористи и популарниот турски актер Бурак Озчивит или попознат како Бали Бег.

Актерот на гласачкото место се појави сам без сопругата, актерката Фахрие Евџан, но она што намногу привлече внимание беше неговиот изглед.

Поради долгата коса и брада, на социјалните мрежи се појавија коментари дека Бурак изгледа како праисториски човек, како и тоа дека откако станал татко се запуштил.

фото:инстаграм/принтскрин/турскиглумци

Сепак, не изостанаа ниту оние коментари во одбрана на актерот, односно таквите од типот дека на убав човек се’ му прилега.

Останати вести од Радио Милева