Радио Милева

„Поповиќ не третира како робови“: Ана Бекута откри што сигурно ќе се случува во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

„Поповиќ не третира како робови“: Ана Бекута откри што сигурно ќе се случува во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“
фото: соња спасиќ/дамир дервишагиќ

Наскоро започнува новата сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а Ана Бекута откри како се чувствува што повторно ќе биде дел од жирито.

Пејачката откри дека директорот, Саша Поповиќ ги третира како робови.

„Не сум возбудена, не се натпреварувам. Сигурно ќе се намачиме. Поповиќ само ќе го земе камшикот и ќе не третира како робови. Верувам дека ова ќе биде уште една успешна сезона и дека ќе има многу изненадувања“ вели Бекута и додава:

фото: Немања Николиќ

„Тој  натпревар е посебен, но борбата започнува подоцна, не е се готово со победата. Испадна дека незабележителните луѓе направија кариера. Ништо не значи, ако немате среќа“ вели Ана.

За потсетвање, во последната сезона имаше и многу македонски кандидати, а Поповиќ најави дека на псоледната аудиција во Скопје биле одбрани околу 50 нови македонски кандидати.

Останати вести од Радио Милева