Радио Милева

Помалиот син на Лепа Брена бесен реагираше на она што осамна за него во медиумите (фото)

Помалиот син на Лепа Брена бесен реагираше на она што осамна за него во медиумите (фото)
фото: Инстаграм

Помалиот син на Лепа Брена, Виктор Ернест Живојиновиќ за повеќе од една година успеа да ослабе 50 килограми.

Синот на фолк дивата се преполови, а како што истакна тоа го постигнал со промена на исхраната и редовно вежбање.

Meѓутоа, во одредени српски медиуми се појавија вести дека наводно младиот Живојиновиќ ослабел со липосукција.

фото: драган кадиќ/инстаграм

Наводно како што пишуваа медиумите, тој посетил една приватна болница и се ослободил од вишокот на килограми.

Токму по тој повод, Виктор се огласи на „Фејсбук“ и реагираше на написите.

Имено, тој ја објави веста, а во описот напиша дека е лага.

фото: Инстаграм

„Да се разбереме, успеав благодарение на својата упорност и со желба да живеам здрав живот и да изгледам подобро. Прво, тоа го сакав за своето здравје бидејќи тоа е најважно. Го променив начинот на исхрана, редовно тренирав и морам да кажам дека се победив самиот себе во таа борба. Секој се бори на свој начин со вишокот на килограми, знам колку е тешко, само немојте да пишувате лаги“, напиши Виктор во кусите приказни на „Инстаграм“.

фото: Инстаграм

Инаку, Живојиновиќ повеќе од една година ужива во љубовната врска со Сандра Миљковиќ, а неодамна заминаа во Монте Карло каде им се придружија на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.

Останати вести од Радио Милева