Радио Милева
ја личи...

Помалата сестра на снаата на Цеца, покажа дека е „печена“ за деца: „Тетка за петка“ со внучето в раце! (ФОТО)

Помалата сестра на снаата на Цеца, покажа дека е „печена“ за деца: „Тетка за петка“ со внучето в раце! (ФОТО)

Вељко и Богдана Ражнатовиќ го крстија наследникот Жељко во кругот на семејството, а најблиските разбирливо, не ги симнаа насмевките од лицето во текот на целиот ден.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија веднаш споделија фотографии од крштевањето на социјалните мрежи, а набргу потоа истото го стори и помалата сестра на Богдана, Бојана Родиќ.

Бојана ги воодушеви сите со фотографијата во која го држи внукот в раце, додека нејзиното момче, Мирко Шијан, седи до неа.

„Тетин и тетка“ – напишала Бојана во описот на фотографијата на Инстаграм. Блиските пријатели веднаш прокоментираа дека Бојана изгледа како „тетка за петка“, а бебето баш добро и прилега.

Бојана уште отсега знае како со бебиња, а и ја личи… Или што би се рекло и помалата сестра на снаата на Цеца е „печена“ за деца!

Останати вести од Радио Милева