Радио Милева

„Поканета сум на венчавката на Вељко Ражнатовиќ, но нема да присувствувам“: Познатата пејачка откри зошто нема да се појави на свадбата

„Поканета сум на венчавката на Вељко Ражнатовиќ, но нема да присувствувам“: Познатата пејачка откри зошто нема да се појави на свадбата
фото: милан илиќ

Во семејството на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ се подготвува свадбата која многумина тврдат дека ќе биде „свадба на деценијата“.

Свадбата е закажана за 24 ноември,  а тогаш Вељко тогаш ќе го каже судбоносното „да“ на својата партнерка Богдана Родиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм

Цеца и Вељко на свадбата поканиле многу познати личности, а една од нив е и пејачката Маја Беровиќ која нема да се појави на веселбата.

фото: Принтскрин/пинк

Беровиќ во емисијата „Премиера“ откри зошто нема да се појави на свадбата.

„Јас сум поканета на свадбата, но за жал нема да можам да присувствувам. Требаше да имам турнеја во Америка, која е откажана, фановите се многу разочарани, не успеевме да добиеме работна дозвола.Така да нема да одиме на турнеја, но јас ќе одам да завршам некои други работи, веќе купив карти, па сепак ќе одам во Америка и нема да можам да присуствувам на свадбата“ вели Беровиќ.

Останати вести од Радио Милева