Радио Милева

Поголемата ќерка на Наташа Беквалац тврди: „Мојата мајка е хакер“ (видео)

Поголемата ќерка на Наташа Беквалац тврди: „Мојата мајка е хакер“ (видео)
фото: принтскрин/јутуб

Наташа Беквалац гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“, а во истата се вклучи и нејзината поголема ќерка Хана Икодиновиќ.

„Јас сум многу горда на Хана. Сега влегуваме во една фаза на „критичните години“, има 13 години и е груба, само што јас заборавив како изгледав на тие години, па се ми е страшно. Немам стравови, не ме доведе во ситуација да се разочарам во неа. Се во граница на нормалата“ вели Беквалац.

„Прекрасна е, нежна, искрена“ вели Хана во интервјуто.

фото: принтскрин/јутуб

Ќерката на Ната тврди дека нејзината мајка е строга, дека ја следи, го хакира нејзиниот мобилен телефон, лаптоп, Инстаграм.

„Не знам како успева во тоа. Мојата мајка е хакер“ вели Хана.

На прашањето дали нејзините врсници ја гледаат како дете на возрасни родители, Хана вели:

фото: принтскрин/јутуб

„Старите другари веќе се навикнати, познавам многу деца и многу им е чудно. Ме прашуваат каква мајка е. Им се допаѓа нејзината нова музика. Најмногу ја сакам „Мала плава“ и „Доџи мами“. Луѓето велат дека јас сум го наследила талентот на мајка ми, јас сакам да бидам пејачка. И реков дека ако и на 16 години сакам да бидам пејачка, ќе бидам“ вели Хана.

Хана постојано ја има на социјалните мрежи, а не ретко е и модел во некои детски модни фотосесии.

Останати вести од Радио Милева